Nagrađeni najuspješniji odgojno-obrazovni djelatnici u Hrvatskoj

by | 7. listopada 2024. | Vijesti

Povodom obilježavanja Svjetskog dana učitelja, Ministarstvo znanosti i obrazovanja nagradilo je 513 najuspješnijih odgojno-obrazovnih djelatnika u Hrvatskoj u školskoj godini 2023./2024. Među nagrađenima je i naša učiteljica povijesti, Nikolina Golub, koja je prepoznata za svoj izniman doprinos u obrazovanju.

Među brojnim stavkama koje je bilo potrebno zadovoljiti u različitim kategorijama prema kriterijima javnog poziva, učiteljica Golub istakla se za mentorstvo učenicima na državnim natjecanjima poput kviza “Koliko poznaješ Hrvatski sabor”, matematičko-povijesnog natjecanja GlagoMatika te video natječaja Festivala tolerancije. Osim toga, sudjelovala je u organizaciji i izvođenju obrazovnih programa na međunarodnim festivalima te aktivno dijelila inovativne metode poučavanja putem Edutorija i portala za popularizaciju povijesti, “Povcast”. Njezino sudjelovanje u projektima poput Europskog školskog radija “Make it heard” te organizacija događanja poput Noći muzeja u našoj školi, dodatno su pridonijeli ovoj prestižnoj nagradi.