Nacionalna oznaka kvalitete

by | 28. kolovoza 2024. | Projekti, Vijesti

Ove godine, učiteljica matematike Lidija Vinovrški prvi put je vodila dva eTwinning projekta s učenicima osmih razreda. Cilj jednog od projekata bio je razviti matematičku pismenost, logičko zaključivanje i ljubav prema STEM području, kao i upoznati učenike s realnim svijetom znanosti.

Drugi projekt usmjeren je na promociju matematike na zanimljiv i kreativan način, kako bi se motivirali čak i oni učenici koji nisu prirodno skloni ovom predmetu. Oba projekta su imala za cilj potaknuti mlade iz regije i Europe da na inovativan način pristupe proučavanju matematike, te razviju vršnjačko učenje, međusobnu toleranciju i digitalnu pismenost.

Učiteljičin trud i predanost prepoznati su i nagrađeni Nacionalnom oznakom kvalitete u oba projekta, što potvrđuje njezin visok standard rada i strast prema podučavanju. Ova nagrada također odražava njezin angažman u stvaranju poticajnog okruženja koje motivira učenike da aktivno sudjeluju u obrazovanju i razvijaju vještine korisne za budućnost.