FESTIVAL UNIVERZALNE SPORTSKE ŠKOLE

by | 27. lipnja 2024. | Vijesti

Naša škola je i ove godine ugostila djecu i učitelje iz cijele županije na Festivalu sportske škole. Već 11. godinu zaredom, pet učenika i pet učenica pojedine osnovne škole predstavljaju znanje stečeno prilikom pohađanja programa Univerzalne sportske škole.

Pod organizacijom Županijskog školskog športskog saveza Zagrebačke županije, Festival je okupio 200-tinjak djece iz 20 osnovnih škola. Djeca su imala priliku prikazati kako su tijekom ove školske godine ovladali skokom u vis i dalj, hodanjem po gredi, trčanjem, gađanjem, odbojkom, gimnastičkim elementima, potezanju užeta…

Popis škola i mentora:

OŠ ANTE KOVAČIĆASandra Jurković
OŠ EUGENA KVATERNIKAIvica Herceg
OŠ IVAN BENKOVIĆAna Srdinić
OŠ IVANA PERKOVCAMarijan Bužanić
OŠ JAKOVLJEMatija Kumiša
OŠ JOSIPA ZORIĆATomislav Blažina
OŠ KLINČA SELAVladimir Vujčec
OŠ KRUNOSLAVA KUTENATomislav Falčević
OŠ LJUBO BABIĆInes Bohaček
OŠ MARIJE JURIĆ ZAGORKEDanijela Eranović, Marko Dubravec
OŠ MIHAELA ŠILOBODAMaja Lenard
OŠ MILANA LANGAIgor Kupres
OŠ NIKOLE HRIBARAZlatko Palčić
OŠ NOVO ČIČETihana Josić
OŠ RUGVICADario Turkalj
OŠ STJEPANA BASARIČEKATajana Damjanović Piščak
OŠ SVETA NEDJELJAMartina Jaklenec
OŠ VLADIMIR DEŠČAKNataša Miljan
OŠ VUKOVINATatjana Sudar

Univerzalna sportska škola namijenjena je učenicima od prvog do četvrtog razreda. Cilj programa je uključivanje što većeg broja najmlađih učenika u sportske aktivnosti, odnosno stvaranje navike svakodnevnog tjelesnog vježbanja. Djeca pod stručnim nadzorom kineziologa uče osnovne oblike kretanja, kao i osnovne elemente brojnih sportova.

Pogledajte kratak video ovdje.