Projekti i suradnje naše škole

Otkrijte kako naša škola sudjeluje u raznim projektima i suradnjama na županijskoj, državnoj i međunarodnoj razini.

Budite dio naših uzbudljivih projekata i pratite najnovije vijesti o našim postignućima. Vaše sudjelovanje može napraviti razliku!

O projektima

Osnovna škola Klinča Sela aktivno sudjeluje u brojnim projektima na županijskoj i državnoj razini. Također, surađujemo s Udrugom Eduka na različitim inicijativama te sudjelujemo u eTwinning međunarodnim projektima. Naši učitelji redovito objavljuju rezultate i postignuća ovih projekata, pridonoseći razvoju obrazovnog sustava i zajednice.

Projekti u učionicama omogućuju učenicima da aktivno sudjeluju u procesu učenja kroz istraživanje, suradnju i primjenu znanja na stvarne situacije. Takvi projekti često potiču veće angažiranje učenika, jer im daju priliku da istražuju teme koje ih osobno zanimaju, dok istovremeno razvijaju ključne vještine poput rješavanja problema, komunikacije i timskog rada.

Školski projekti odličan su način da učenici primijene teorijsko znanje u praksi, razvijajući kreativnost, timski rad i kritičko razmišljanje. Kroz projekte, učenici mogu istraživati teme koje ih zanimaju, produbiti razumijevanje gradiva i steći vrijedne vještine za budućnost.

Državni projekti u obrazovanju usmjereni su na unaprjeđenje kvalitete i dostupnosti obrazovanja na nacionalnoj razini. Ovi projekti često uključuju reforme kurikuluma, modernizaciju školske infrastrukture, uvođenje novih tehnologija i podršku profesionalnom razvoju nastavnika. Cilj je osigurati jednak pristup obrazovanju za sve učenike te ih pripremiti za izazove suvremenog društva i tržišta rada.

eTwinning projekti omogućuju školama diljem Europe da se povežu i surađuju na raznim obrazovnim temama koristeći digitalne alate. Kroz ove projekte učenici i nastavnici mogu razmjenjivati ideje, učiti o različitim kulturama te zajednički raditi na zadacima i izazovima, što pridonosi boljoj interkulturalnoj komunikaciji i upotrebi suvremenih tehnologija u obrazovanju.