Digitalni inovacijski inkubator učenika osnovnih škola

by | 9. srpnja 2024. | Projekti, Vijesti

OŠ Klinča Sela ponosno je sudjelovala u projektu Digitalnog inovacijskog inkubatora 2024. godine s izvanrednim rezultatima! Učiteljica matematike, Lidija Vinovrški, zajedno sa svojim talentiranim učenicima, sudjelovala je s dva projekta koji su postigli zapažene uspjehe.

Projekt “Oni to mogu – Hobice” osvojio je 7. mjesto, dok je drugi projekt “Tundra Nade” zauzeo izvrsno 6. mjesto! Ovi rezultati potvrđuju kvalitetu rada i kreativnost naših učenika te predanost učiteljice Lidije Vinovrški.

“Oni to mogu – Hobice” učenici 8. b razreda Anamarija Hasić i Borna Šinković

Naš projekt, iako sličan postojećim inicijativama, usmjeren je na heklane hobotnice, tzv. hobiće, koje prvenstveno služe za nedonoščad, ali ih mogu koristiti djeca svih uzrasta. Ove hobice pružaju osjećaj sigurnosti djeci, pomažući im da se osjećaju bliže majci i “nadomjeste” njen nedostatak, posebno za djecu smještenu u inkubatorima. Kroz našu inicijativu želimo osvijestiti širu zajednicu i stvoriti mrežu podrške za prerano rođenu djecu i njihove obitelji.

“Tundra Nade” učenice 6. b razreda Tisa Drešar, Neva Jeić i Sara Gabriela Šančić

Projekt je usmjeren na rješavanje problema sve manjeg povezivanja ljudi s prirodom. Cilj projekta je educirati ljude o važnosti prirode, potaknuti ih na razmišljanje i djelovanje u skladu s prirodom, te ih motivirati na međusobnu suradnju i očuvanje okoliša. Kroz ove aktivnosti želimo stvoriti zajednicu koja zajedničkim naporima doprinosi vlastitoj i općoj dobrobiti, te rješava različite probleme koje donosi napredak čovječanstva.

Posebno smo ponosni na ovaj projekt jer je pozvan na predstavljanje pred žirijem 4. srpnja 2024. godine na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu, gdje je održan završni event.

Zahvaljujemo se svima koji su sudjelovali i podržali nas u ovom projektu. Posebna zahvala ide učiteljici na njenom trudu, inspiraciji i vođenju naših učenika prema ovako značajnim uspjesima.

OŠ Klinča Sela nastavlja ulagati u inovacije i poticati učenike na sudjelovanje u sličnim projektima. Ponosni smo na naše mlade talente i radujemo se budućim uspjesima!