Ekipno natjecanje “Matematički četverac”

by | 18. lipnja 2024. | Vijesti

„Matematički četverac“ je ekipno natjecanje iz matematike učenika predmetne nastave Zagrebačke županije, koje organiziraju voditelji ŽSV-a učitelja matematike Zagrebačke županije. Nakon 10 godina pauze, ove godine smo organizirali natjecanje i u našoj školi. Natjecanje je održano 12. travnja (petak) 2024. u 12:30h.

Organizirana su dva kruga natjecanja. Prvi krug natjecanja se održava u matičnim školama dok se drugi krug natjecanja održava u jednoj od škola sudionica natjecanja.

Ekipu čine 4 učenika iz iste osnovne škole. Dvije su kategorije:
• kategorija MINI četverac: u svakoj ekipi mogu biti najviše dva učenika šestog razreda. Preostali učenici moraju biti iz petog razreda.
• kategorija MAXI četverac: u svakoj ekipi mogu biti najviše dva učenika osmog razreda. Preostali učenici moraju biti iz sedmog razreda.

Tako je naša škola imala tri ekipe iz kategorije MINI četverac i dvije ekipe iz kategorije MAXI četverac.

U drugi krug natjecanja plasirat će se šest ekipa iz svake kategorije po sljedećim kriterijima:

1. ekipa – pobjednik ŽSV-a Samobor, Jastrebarsko, Zaprešić

2. ekipa – pobjednik ŽSV-a Velika Gorica, Ivanić-Grad

3. ekipa – pobjednik ŽSV-a Zagrebačka županija – istok

4., 5. i 6. ekipa – najbolje plasirane ekipe po bodovima na ljestvici cijele županije

Čestitamo učenicima i mentorima na sudjelovanju i odličnom uspjehu!